Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Son Dakika: Bakan Soylu’dan Rize ve Artvin’deki su baskını felaketiyle ilgili yorumlama

4 gün önce
6 kez görüntülendi

Son Dakika: Bakan Soylu’dan Rize ve Artvin’deki su baskını felaketiyle ilgili yorumlama
Reklam

Artvin’de derenin taşması sonucu bir takım konut ve iş yerlerini su bastı

GALERİNİN DEVAMI

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin’in Arhavi ilçesinde derenin taşması sonucu su baskını meydana gelen bölgede incelemelerde bulundu.

Asıl dereden kaynaklı Boğaziçi Mahallesi’nde bir sel oldu. Alt katların tamamı su doldu, mahsur kalan vatandaşlarımız oldu. Ekiplerimiz, elinden gelen gayreti göstererek, tahliyeleri gerçekleştirdi. Bu tahliyeler devam ediyor. Cumhurbaşkanımızla da sürekli iletişim halindeyiz. Erzurum ve Trabzon’dan bütün ekipleri buraya çektik. Trabzon ve Giresun’daki vidanjörleri de bölgeye çekiyoruz. Evlerin daha alçak katları iyice su batmış, onların tamamı terhis edilecek.

Başlıca dereden şehre akıcı ve tahkimatı yıkan suyla ilgili DSİ tedbir alıyor. Vatandaşlarımızın hasarı var, bu süreç içinde muavin olmaya çalışacağız. Çoğu arabayı sel suları aldı, balçığa gömülen araçlar oldu, zarar tespit çalışmaları sürüyor.

BARAJ PATLADI İDDİASI

Sevindiğimiz tek bir şey var; o da can kaybının olmamasıdır. 1-2 yaralımız oldu, onlar da çare altına alındı. Hastanemizin daha alçak katını su bastı, orada da bir takım tahliyeler oldu ama hastanemiz görevini yapmaya devam ediyor. Herkes el birliği içinde çaba gösteriyor. Beklenenin fazla üstünde yağış oldu. ‘Barajlar yukarıdan patladı geldi’ dendi, böyle bir şey doğru değil.

Bu nedenle tüm tedbirleri aldık, bütün tahliyeleri gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu adaleli yağış olmaz. Bizler de çalışmalarımıza devam ederiz. Rize’de arama kurtarma çalışmalarımız da devam ediyor. Rize’de derelerde ıslah çalışmaları olmasaydı, daha büyük hasarlarla karşı karşıya kalabilirdik. Yağmurun ölçüsü, şiddeti bu tahkimatlara da zarar veriyor. Bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

Rize sele teslim! Mahsur kalan çocuğu böyle kurtardılarRize sele teslim! Mahsur kalan çocuğu böyle kurtardılar

Rize yine sele teslim: Dereler taştı, yollarda hasar oluştuRize tekrar sele teslim: Dereler taştı, yollarda hasar oluştu

KAYNAK: DHA

.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık