Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Bugün EFT gider mi, açık mı? Bayramda FAST ile EFT yapılır mı?

4 gün önce
5 kez görüntülendi

Bugün EFT gider mi, açık mı? Bayramda FAST ile EFT yapılır mı?
Reklam

Bayramda EFT yerine getirmek isteyen öyle çok kişi, internet üzerinden bunun muhtemel olup olmadığını merak ediyor. En fazla kullanılan para transfer yöntemlerinden biri olan EFT, bankamatik ve internet bankacılığı ile saniyeler içerisinde paranın diğer bir hesaba geçmesine imkan tanıyor. Ama resmi tatillerde ve de hafta sonu tatillerinde EFT sistemi anlık işlemiyor hafta içi alıştırma saatlerinde gerçekleşiyor.

BAYRAMDA FAST İLE EFT YAPILIR MI?

Bayramda EFT yapılır mı sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Devlete Ait tatil olduğundan dolayı bugün EFT gerçekleştirmek muhtemel yok oysa yeni uygulanmaya başlanan FAST sistemi aracılığıyla bayramda 1000 TL’ye kadar EFT yapmak mümkün olabilmektedir. 1000 TL üzerindeki EFT işlemi normal şartlarda bankalar arası 10-20 dakika aralarında gerçekleşmektedir. Bazı günler bankalardaki aşırılık durumuna kadar bu süre 1 saate kadar çıkabilir. FAST ile EFT bugün yapılabilir ancak gönderen hesabın ve herif hesabın FAST sistemini kullanıyor olması gerekiyor.

FAST ÖDEME SİSTEMİ NEDİR?

FAST Sistemi, operasyon limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üstteki seviyeye taşınmasına kayda değer katkılar sağlayacak bir sistemdir. Fonların Hemen Olan ve Sürekli Transferi olarak isimlendirilen bu yeni sistemle vatandaşlar, bambaşka bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat yapabilecek. FAST sistemi ile EFT’lerde mesai sınırı ortadan kalkıyor, 7/24 para transferi yapılabiliyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık