Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

REvil hacker grubu umulmayan bir şekilde dağıldı

6 gün önce
4 kez görüntülendi

REvil hacker grubu umulmayan bir şekilde dağıldı
Reklam

Bilhassa son yapılan siber saldırılardan sonra fidye olarak birçok şirketten 70 milyon dolarlık Bitcoin istek edildi. Aksi halde şirketin hiçbir bilgisinin geri verilmeyeceği açıklama edildi.

Bu grup bir internet sitesine sahip. Burada ödemeler alınıyor ve dağıtılmış blog gönderileri yayınlanıyor. Ama hiç beklenmeyen bir şekilde bu hacker grubunun internet sitesi kapatıldı. Bu Nedenle çok nadir yaşanan bir durum ortaya çıkmış oldu.

Dünyanın en büyük hacker grupları içerisinde bulunan REvil, ABD ve Rusya aralarında yapılan anlaşma ile ortadan kaldırılmış olabilir. Siber güvenlik alanında çalışan çoğu kişi hacker grubunun önceden de buna aynı işler yaptığını söyledi. Yani bazen beklenmeyen şekilde internet sitelerini kapatabiliyorlar.

Siber güvenlik alanında önemli bir güce sahip olan ABD bile bu korsanlar karşısında çaresiz kaldı. ABD Devlet Başkanı Joe Biden ve Rusya devlet başkanı Putin kadar yapılan görüşme ile birlikte hacker grubuna karşı tedbir alındığı açıklama ediliyor.

İki ülkenin bir araya gelip herhangi bir hacker grubunu ortadan kaldırmak istemesi ender görülen durumlar aralarında yer alıyor. Oysa arasında herhangi bir uzlaşma olduğu konusunda bir netlik değil. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık