Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Oppo yeni modelleri için RAM arttırma güncellemesi yayınladı

1 hafta önce
3 kez görüntülendi

Oppo yeni modelleri için RAM arttırma güncellemesi yayınladı
Reklam

Dünyanın önde gelen lider akıllı mahsul markası OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bazı zeki telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı.

Kullanıcıların hafıza talebinin artması ya da en zorlu uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline kadar belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor. Mesela Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde yer alan 8GB belleğe, gereklilik duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Benzer şekilde A Serisi’nde yer alan A74 modelinin 4GB olan belleğine 3GB daha ekleme yapılabiliyor.

Yeni nitelik baştan sona kullanıcılar fazla sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Bilhassa daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak hafıza parçalanmasını azaltıyor.

Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını kolaylıkla yapabiliyor.

Görünen o ki önümüzdeki süreçte telefonlarda RAM kullanmaya bile gerek kalmayacak. Ast ancak gerçi bekleyip göreceğiz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık