Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

İstanbul bayram namazı vakti saat kaçta? Diyanet İstanbul bayram namazı saati 2021 Kurban Bayramı

6 gün önce
5 kez görüntülendi

İstanbul bayram namazı vakti saat kaçta? Diyanet İstanbul bayram namazı saati 2021 Kurban Bayramı
Reklam

İstanbul namaz vakitleri bu yıl il genelinde Kurban Bayramı namazı kılmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 81 ilin tamamına ait saatleri paylaştı. Buna göre bulundukları ilde namaz kılacak olanlar ilgili saatlerden faydalanabilecekler.

İSTANBUL BAYRAM NAMAZI VAKTİ SAAT KAÇTA? DİYANET İSTANBUL BAYRAM NAMAZI SAATİ 2021

Güneş’in her ilde ayrı saatlerde doğup batması nedeniyle ezan saatleri de illere özel olarak belirleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kayıtlı kriterlere göre belirlediği saatler arkasından vatandaşlarla paylaşılıyor.

Diyanet’in 2021 Kurban Bayramı namazı için paylaştığı son bilgilere tarafından İstanbul bayram namazı saat 06:23’te kılınacak.

İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Kurban Bayramı namazının gerisinde kurban ibadetini yapmak üzere çoğu birey kurbanlık hayvanının başına gidecek. İmkanı bulunanlar kurban ibadetini gerçekleştirdikten daha sonra dağıtımını yapacak. Kurban kesimi sonrasında dağıtımda bulunurken belirtilmiş hususları da atlamamak gerekiyor.

BAYRAM NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

KADINLAR BAYRAM NAMAZI İLE MESUL MÜ?

Diyanet’e göre; İslam âlimlerinin ittifakına göre kadınlar, cuma ve bayram namazlarıyla yükümlü değildirler (Semerkandî, Tuhfe, II, 161, 166; Halîl, Muhtasar, 45, 47; İbn Rüşd, Bidâye, I, 157; Şirbînî, Muğni’l-muhtâc, I, 462). Aynı Zamanda Hz. Peygamber (s.a.s.), kadınları bayram namazına katılmaya teşvik etmiştir (Buhârî, Îdeyn, 15, 21; Hac, 81; Müslim, Salâtü’l-îdeyn, 1-3, 10-12). Bu itibarla kadınlar, şartların kullanışlı olduğu takdirde cuma ve bayram namazlarına katılabilirler.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık