Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Chia madenciliği için özel ekipman üretimine geçildi

1 hafta önce
6 kez görüntülendi

Chia madenciliği için özel ekipman üretimine geçildi
Reklam

Bilhassa son zamanlarda popüler olan Chia’nın madenciliğini yapan kullanıcılara yönelik olarak geliştirilen yeni SSD modelleri 2TB’a dek kapasite seçenekleri, yüksek okuma ve yazma hızları ile eşsiz dayanıklılık sunuyor

İşlem kanıtı modeliyle çalışan öteki kripto paraların aksine yer ve vakit kanıtı modeliyle çalışan Chia, sistem performansı yerine depolamaya daha büyük tartma veriyor ve çok daha az enerji tüketiyor. ADATA, Chia madenciliğinin gerekliliklerini karşılamak için PROSPECTOR ailesini oluşturdu. Sürekli biçimde niyetlenmek üzere tasarlanan yeni modeller uzun uygulama ömürleriyle öne çıkıyor.

ADATA PROSPECTOR 970 56,000 Total Bytes Written (TBW) değerine sahipken PROSPECTOR 950 ise 28,000 TBW değerine sahip. TBW bir SSD’ye ömrü boyunca toplamda ne değin bilgi yazılabileceğini bildiren bir ölçü. Bu değerler PROSPECTOR ailesinin banal bir PCIe SSD’ye kıyasla asgari 40 kat daha uzun kullanım ömrü sunduğu anlamına geliyor.

PROSPECTOR serisi SSD’ler yalnızda dayanıklılık değil performans konusunda da son derece gösterişli. PCIe Gen4x4 ve NVMe 1.4 teknolojilerine sahip olan PROSPECTOR 970 saniyede 7400MB’a varan aktarım hızlarına ulaşabiliyor. PROSPECTOR 950 ise PCIe Gen3x4 ve NVMe 1.3 desteğiyle saniyede 3500MB’a varan okuma ve 3000MB’a varan yazma hızları sunuyor. Her iki model de en yeni Intel ve AMD platformlarıyla düzenli olmasıyla masaüstü ve portatif bilgisayarlarda sorunsuz kullanım sağlıyor.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık