Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

BİM, A101, ŞOK çalışma saatleri | Bugün ve hafta içi BİM, A101, ŞOK market kaçta açılıyor, kapatıyor, kaça kadar açık?

3 ay önce
17 kez görüntülendi

BİM, A101, ŞOK çalışma saatleri | Bugün ve hafta içi BİM, A101, ŞOK market kaçta açılıyor, kapatıyor, kaça kadar açık?
Reklam

Bakkal ve marketler aracılığıyla alışverişlerini yapacak olanlar bu işletmelerin çalışma saatlerini araştırmayı sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı haziran ayının başında ay boyu geçerli olacak tedbirlerin yer aldığı genelgeyi paylaşmıştı. Genelgede bu işletmelerin alıştırma durumlarına ilişkin bilgiler de yerini aldı.

HAFTA İÇİ MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPATIYOR? BİM, A101, ŞOK KAÇA DEK AÇIK, NE ZAMAN KAPATIYOR?

Kademeli normalleşme döneminde hafta içi market egzersiz saatleri 09.00-20.00 şeklindeydi. Haziran ayı normalleşme takvimine kadar yeni çalışma saatlerinin 08.00-21.00 olarak güncellenmesi bekleniyor.

BİM, A101, ŞOK gibi zincir marketler de dahil edinmek üzere marketler hafta içi açık olabilecekler. Bazı marketler hafta içi saat 20:00’ye değin açık olurken bazı marketler ise 21:00’e kadar hizmet vermeye devam ediyor.

Hafta sonu Pazar günü için geçerli olan uygulamayı belirten ilgili madde ise şöyle: Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında etkinlik gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı almak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Reklam

BİM, A101, ŞOK çalışma saatleri | Bugün ve hafta içi BİM, A101, ŞOK market kaçta açılıyor, kapatıyor, kaça kadar açık? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık